Czujnik Firetex

Co to jest Firetext?

11
Firetext to pierwszy na świecie autonomiczny czujnik dymu z funkcją wysyłania alarmowych wiadomości SMS.

Czujnik dymu Firetext - Firetext to nowoczesny czujnik dymu, który w razie wykrycia niebezpieczeństwa pożarowego włączy syrenę oraz wyśle alarmowe wiadomości SMS do czterech wybranych osób.

Poczucie bezpieczeństwa - Zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego bliskim jeszcze nigdy nie było tak proste. Z Firetext nie musisz się bać co się stanie gdy nie będzie Cię obok...

Łatwa instalacja i konfiguracja - Firetext jest łatwy do instalacji i montażu, jego konfiguracja trwa jedynie kilka minut. Dodatkowo zasilany jest zwykłymi bateriami do kupienia w każdym kiosku.

Dla kogo jest Firetext?


Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich.

Rodzina - Firetext to nowoczesny czujnik dymu, który może uratować życie i zdrowie Twoich najbliższych. Nie czekaj aż będzie za późno.

Seniorzy - Czy Twoim rodzicom lub dziadkom zdarza się zapominać o pewnych sprawach? Z Firetext będziesz od razu wiedzieć jeśli w ich domu pojawi się dym.

Dom i mieszkanie - Większość pożarów w domach powstaje przez przypadek lub roztargnienie. Firetext może nie tylko uratować Ci życie, ale również uchronić przed spaleniem Twój dom lub mieszkanie.

Osoby chore - Osoby chore i niesamodzielne wymagają często nadzoru i pomocy 24 godziny na dobę. Nie zawsze jest to w pełni możliwe. Dzięki Firetext zadbasz o ich bezpieczeństwo przeciwpożarowe również gdy nie ma Cię obok.

Działka - Posiadasz działkę lub domek letniskowy? Dzięki Firetext będziesz od razu wiedzieć o wykrytym zadymieniu i zareagujesz odpowiednio szybko.

Jak to działa?


Firetext jest wysokiej jakości fotoelektrycznym detektorem zaprojektowanym do wykrywania widzialnego dymu, powstającego w bezpłomieniowym, początkowym stadium pożaru. Jego unikalność, chroniona ogólnoświatowym patentem, polega na integracji z modułem GSM umożliwiającym wysyłanie alarmowych wiadomości SMS. Wiadomość zostanie dostarczona w ciągu maksymalnie 2 minut do 4 uprzednio wskazanych odbiorców.

Czujnik dymu działa na zasadzie rozpraszania światła i gwarantuje szybką i niezawodną reakcję alarmu w sytuacji realnego zagrożenia (czujnik nie włączy się w momencie np. przypalenia tostów). Obok wiadomości SMS, Firetext wydaje głośny i przenikliwy dźwięk, żeby Cię obudzić i poinformować o zagrożeniu innych.

Konfiguracja urządzenia odbywa się poprzez wysyłanie odpowiednich wiadomości SMS na numer karty SIM w urządzeniu i zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Karta SIM

2 Firetext posiada wbudowany moduł GSM, wykorzystujący zwyczajne karty SIM od wszystkich operatorów sieci komórkowych w Polsce. Karta SIM musi spełniać następujące warunki:
- nie posiadać blokady PIN
- mieć możliwość wysyłania wiadomości SMS
- posiadać co najmniej dobry zasięg sieci komórkowej
Wybór oferty operatora GSM zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Należy jednak zwrócić uwagę na wybór sieci telefonii komórkowej, która w planowanym miejscu zamontowania czujnika posiada najlepszy zasięg (co najmniej 40% mocy danego operatora komórkowego). Przy zdecydowaniu się na ofertę operatora GSM typu prepaid (na kartę) należy zwrócić uwagę na okres ważności środków na koncie. Niektóre karty SIM mogą wymagać wykonania pierwszego połączenia z telefonu komórkowego w celu aktywacji karty, przed instalacją jej w urządzeniu.

Dane techniczne


Model: S588-ELS
Detekcja dymu: Fotoelektryczna (optyczna)
Zakresy temperatury: 5°C–45°C
Zakres wilgotności: 10%–90%
Zasilanie: bateria 9V
Pobór prądu w stanie gotowości: 15uA max
Maksymalny pobór prądu: 30mA max
Moc wbudowanej syreny: 85db / 3m
Czułość sensora dymu: 3.0–6.0 % Obs/m
Waga: 201g
Wymiary: średnica-115mm, wysokość-47mm
Kolor: Biały
Częstotliwość GSM: moduł 4-zakresowy
Czułość anteny GSM: Max -67dB
Karta SIM: bezpinowa karta SIM
Rozmiar karty SIM: “Full size”
Operator GSM: dowolny
Ostrzeganie o słabej baterii: tak - alarm dźwiękowy

Z uwagi na wstrzymanie produkcji do odwołania nie jesteśmy w stanie realizować zamówień na czujnik. Przepraszamy.

O wznowieniu sprzedaży poinformujemy Państwa na naszej stronie WWW.

Kontakt – informacje o urządzeniu, oferta

home

Rok założenia 1995 Biuro Kielce, ul. Wesoła 51 lok. 614 (VIp)
e-mail: expertpoz@op.pl; expert@pozarnictwo.com.pl

Ryszard Stępkowski
tel. 509 339 019;
tel/fax 41- 34-70-144
zamówienia: telefonicznie, mailowo

Czujnik dymu Firetext
Najczęściej zadawane pytania

Czym Firetext różni się od innych czujników dymu? Firetext to pierwsza na świecie autonomiczna czujka dymu, zasilana na baterie, która w momencie wykrycia dymu oprócz syreny alarmowej wysyła wiadomość SMS z ostrzeżeniem do 4 wybranych osób. Zwykłe autonomiczne detektory ostrzegają jedynie sygnałem dźwiękowym. Firetext daje Ci poczucie bezpieczeństwa nawet kiedy nie ma Cię w domu.

Ile czasu zajmuje konfiguracja czujnika? Konfiguracja Firetext odbywa się poprzez wysyłanie odpowiedniej wiadomości SMS na numer karty SIM znajdującej się urządzeniu. Aby aktywować Firetext wystarczy wysłać odpowiednio sformułowaną wiadomość SMS z numerami maksymalnie 4 osób i Firetext jest gotowy do działania.

Co jaki czas trzeba wymieniać baterię w czujniku Firetext? Firetext działa na baterię 9V do kupienia w każdym kiosku. Z baterią dołączoną w zestawie Firetext umożliwia co najmniej 36 aktywacji w ciągu 12 miesięcy. Przy testowaniu czujnika raz w miesiącu bateria powinna działać przez co najmniej 2 lata. Przy braku aktywacji powinna działać przez 4 lata.

Czy mogę zwrócić urządzenie do sklepu? Czy urządzenie posiada gwarancję? Po zakupie Firetext w naszym sklepie internetowym masz 10 dni na zwrot urządzenia. Firetext jest objęty dwuletną gwarancją producenta.

Jaką kartę SIM wybrać? Firetext współpracuje ze wszystkimi kartami SIM niezabezpieczonymi kodem PIN. Takimi kartami są np. karty typu prepaid wszystkich operatorów, które są do kupienia w każdym kiosku. Z dowolnej karty SIM można zdjąć kod PIN, jednak najlepiej zrobić to w autoryzowanym salonie operatora GSM.

Gdzie kupić kartę SIM i ile mnie to będzie kosztować? Kartę SIM możesz kupić w każdym kiosku, w wielu sklepach, na poczcie, w salonie operatora sieci GSM lub na stronie Firetext.pl przy zakupie czujnika (karta sieci Orange). Firetext wysyła wiadomości SMS w momencie konfiguracji oraz przy wysyłaniu wiadomości alarmowych. Przy testowaniu urządzenia raz w miesiącu, wysyłaniu wiadomości SMS do maksimum 4 osób koszt wiadomości SMS u większości operatorów GSM nie powinien przekroczyć 1 zł.

Jak wybrać kartę SIM od odpowiedniego operatora? Aby Firetext mógł wysyłać alarmowe wiadomości SMS, musi posiadać zasięg sieci komórkowej. Przed wyborem operatora sprawdź czy w miejscu instalacji czujnika znajduje się co najmniej dobry zasięg wybranej sieci GSM.

Na co zwrócić uwagę korzystając z karty SIM typu prepaid? Karta typu prepaid ma z reguły ograniczony czas ważności środków na koncie do ok. 1 miesiąca lub 1 roku. Aby przedłużyć ważność środków na koncie musisz doładować kartę SIM o kwotę określoną przez operatora. Upewnij się, że karta SIM ma możliwość wysyłania wiadomości SMS. Niektóre karty SIM mogą wymagać wykonania pierwszego połączenia z telefonu komórkowego w celu aktywacji karty.

Czy Firetext ostrzega o niskim stanie środków na koncie karty SIM typu prepaid? Sprawdź dostępność takiej usługi u wybranego operatora sieci komórkowej – jest to usługa powiązana z kartą SIM i ofertą operatora a nie z urządzeniem Firetext.

Jak sprawdzić czy karta SIM posiada kod PIN? Można to sprawdzić po włożeniu karty SIM do telefonu komórkowego. Telefon powinien się włączyć bez żądania podania kodu PIN.

Czy Firetext można zintegrować z innych systemami bezpieczeństwa? Firetext to autonomiczna czujka dymu, więc działa niezależnie od innych zabezpieczeń i nie ma możliwości integracji z innymi systemami alarmowymi bądź systemami inteligentnych domów.

Czy Firetext wykrywa również tlenek węgla (CO)? Firetext to fotoelektryczna (optyczna) czujka dymu, działająca na zasadzie rozpraszania światła i nie wykrywa tlenku węgla.

Mój Firetext nie działa. Co robić? Jeśli po naciśnięciu przycisku alarmowego syrena alarmowa działa, a czujnik nie wysyła wiadomości, wówczas przeprowadź jeszcze raz konfigurację dokładnie według instrukcji obsługi. Sprawdź też czy Twoja karta SIM jest ‘bezpinowa’ oraz czy posiada ważne środki na koncie. Jeśli syrena alarmowa nie działa wówczas spróbuj włożyć do urządzenia inną nową baterię 9V i przeprowadź konfigurację po raz kolejny. Jeśli żadne z powyższych kroków nie działa zadzwoń do pomocy technicznej Firetext.pl.

Co oznacza migająca dioda LED? Delikatnie migająca dioda LED wskazuje, że urządzenie działa prawidłowo.

Urządzenie wydaje co jakiś czas krótki sygnał dźwiękowy. Co to oznacza? Musisz jak najszybciej wymienić baterię w urządzeniu! Wysyłanie alarmowych wiadomości SMS może już nie być aktywne.

Czy Firetext ostrzega o niskim stanie baterii? Firetext ostrzega o niskim stanie baterii wydając krótkie sygnały dźwiękowe.